LIGA ŠAMPIONA: Siti odbranio pobedu iz Mančestera, Pep protiv Reala u polufinalu! (VIDEO)

Fudbaleri Bajerna nisu uspeli na svom terenu da nadoknade tri gola minusa i odigrali su samo 1:1 sa Mančester sitijem, nedovoljno za polufinale Lige šampiona. „Građani“ su posao odradili u prvoj utakmici, u revanšu odradili posao i zakazali duel sa madridskim Realom u borbi za veliko finale.

Bajern napadao, Siti ostvario cilj – „građani“ su u polufinalu Lige šampiona

Odličan meč odigrali su Bajern i Mančester siti u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona, a na kraju su odigrali nerešeno po meri gostiju – 1:1.

Bio je Bajern bolji protivnik tokom 90 minuta, stvorila je ekipa Tomasa Tuhela brojne prilike i poluprilike pred golom engleskog tima, ali su Bavarci samo jednom uspeli da savladaju golmana Edersona, nedovoljno za polufinale elitnog takmičenja.

Siti je pre osam dana odneo ubedljiv trijumf od 3:0 i već tada se moglo nagovestiti da će Pep Gvardiola ići u novo polufinale Lige šampiona, ali posao je morao da se odradi i u Minhenu.

Domaći tim je krenuo agrsivno od prvog minuta, a najbolje prilike za Bajern u prvom poluvremenu propustio je Sane u 17. minutu, kada je izašao sam pred golmana Sitija, ali bio neprecizan.

Siti je mogao do vođstva u finišu prvog dela, ali Erling Holand nije uspeo da iskoristi kazneni udarac sa 11 metara.

Ono što je propustio u prvom, Norvežanin je uspeo u drugom poluvremenu. U 57. minutu završio je kontranapad Sitija, iskoristio grešku Upamekana i rutniski savladao Zomera.

Već tada je bilo jasno da će Siti u polufinale, ali je domaćin hteo da se od elitnog takmičenja oprosti pobedom.

Bavarci su uspeli da izbegnu poraz golom Kimiha sa bele tačke u 83. minutu, ali više od toga domaća ekipa nije mogla.

Stručni štab i navijači Bajerna bili su nezadovoljni suđenjem Francuza Turpana tokom čitavog meča, a sve je kulminiralo crvenim kartonom za Tomasa Tuhela u 86. minutu.

Na kraju u polufinale ide bolja ekipa iz dvomeča, Gvardiola će pokušati da donese Sitiju prvu titulu šampiona Evrope u klupskoj istoriji, treću u svojoj karijeri.

Protivnik Sitiju u polufinalu biće madridski Real, branilac titule, a dueli su na programu početkom maja.

U drugom polufinalu gledaćemo gradski derbi između Milana i Intera.