Srpske odbojkašice sa prvog mesta u grupi idu u četvrtfinale Svetskog prvenstva!

Odbojkašice Srbije savladale su ekipu Tajlanda, rezultatom 3:0 u meču druge runde Svetskog prvenstva. Srbija nastavlja seriju dobrih rezultata i ovom pobedom je osigurala prvo mesto na tabeli novoformirane Grupe F. Ligaški deo takmičenja Srbija završava u subotu utakmicom protiv Turske.

Nova ubedljiva pobeda odbojkašica, u četvrtfinale idu sa prvom mesta u grupi

Odbojkašice Srbije ubedljivo su savladale reprezentaciju Tajlanda rezultatom 3:0 (25:23, 25:17, 25:15). Ovom pobedom Srbija je osigurala prvo mesto u Grupi F i sa te pozicije odlazi u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Prvi set na meču počeo je borbeno na obe strane, Srbija je ostvarila vođstvo od dva poena na sredini prvog seta i održavala rezultatsku prednost do završnice, kada su Tajlanđanke napravile seriju od četiri poena i unele neizvesnost u finiš prvog dela meča.

Odbojkašice Srbije su dobrim servisima napravile pometnju Tajlandu prilikom prijema i smirenošću osvojile prvi set.

Tajlanđanke su požrtvovanošću i borbom pokazale želju za pobedom, međutim Srbija je slomila otpor protivnika na sredini drugog seta, nakon čega su rutinski privele drugi set kraju.

Dobrim prijemima i efikasnim napadima Srbija je u trećem setu ostvarila značajnu prednost u prvom delu od pet poena i mirno utakmicu privela kraju.

U redovima Srbije najefikasnija bila je Ana Bjelica sa 15, a Bojana Milenković je upisala 14 poena.

Kod Tajlanđanki, Kokrim Pimpičaja bila je naejfikasnija sa 8 upisanih poena.

Odbojkašice Srbije u poslednjem kolu Grupe F igraju protiv selekcije Turske u subotu od 17.30 časova.

Plasman u četvrtfinale izboriće po četiri najbolje plasirane reprezentacije iz Grupa E i F.

Četvrtfinalne utakmice biće odigrane 11. oktobra u Gljivicama i Apeldornu.

Rivali iz istih grupa: F1 – F4 i F2 – F3, odnosno E1 – E4 i E2 – E3 igraće u četvrtfinalu Svetskog prvensta.