Partizan ubedljiv na startu sezone protiv Javora u Ivanjici (0:4)

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Javora u Ivanjici sa ubedljivih 4:0 u prvom meču Superlige Srbije. U ostalim mečevima odigranim u subotu, Mladost i Spartak odigrali su nerešeno 1:1, dok je TSC savladao Čukarički na Banovom brdu sa 4:1.

Era Ilije Stolice na klupi Partizana otpočela je više nego ubedljivom pobedom nad ekipom Javora na gostovanju u Ivanjici.

Partizan ni u 33. međusobnoj utakmici nije poražen od ekipe Javora, a crno-beli su došli do 28. pobede nad timom iz Ivanjice.

Nakon uvodnog odmeravanja snaga, Partizan je nešto nakon 15. minuta stekao inicijativu i zaigrao znatno opasnije.

Igrao se 21. Minut kada su crno-beli stigli do vođstva.

Natho je uočio da Petković na levoj strani ima više prostora i dobro ga je uposlio, a mladi fudbaler Partizana je napravio poziciju za šut i sjajno poslao loptu u mrežu rivala.

Bio je to prvenac za 18-godišnjeg člana crno-belih.

Do kraja prvog dela utakmice nije viđeno previše uzbuđenja, a Partizan je na odmor poneo prednost od 1:0.

Drugi deo utakmice proticao je tako što su gosti pokušavali da što pre dođu do drugog gola i tako reše pitanje pobednika.

U 60. minutu to je uspeo Rikardo, nakon asistencije zemljaka Andradea, ali je nakon upotrebe VAR tehnologije, sudija Milanović dosudio faul u začetku akcije, pa je gol Partizana poništen.

Samo osam minuta kasnije, Partizan je i definitivno došao do drugog gola, ovoga puta preko Natha.

Izraelac je u šesnaestercu rivala prvo sačuvao loptu, došao do prostora i pozicije za udarac, a potom preciznim i jakim udarcem poslao loptu u gol Javora.

Do kraja meča viđena su još dva gola, oba u mreži domaćina.

Odličnu akciju Partizana po desnoj strani u 77. minutu krunisao je Baždar.

Svoj prvi gol u karijeri za crno-bele, Baždar je postigao nakon odličnog prodora i asistencije Filipovića.

Konačan rezultat postavio je Rikardo u poslednjim sekundama meča.

Napadač sa Zelenortskih ostrva prvo je izborio jedanaesterac, koji je potom precizno izveo za konačnih 0:4.

Bila je ovo 13. uzastopna pobeda Partizana protiv Javora, a ukupno 28. u 33 susreta dve ekipe.

Naredni protivnik vicešampionu Srbije je ekipa niškog Radničkog, dok se u drugom kolu Javor sastaje sa TSC-om.

U ostalim mečevima odigranim u subotu, Mladost i Spartak odigrali su nerešeno 1:1, dok je TSC savladao Čukarički na Banovom brdu sa 4:1.