Liga šampiona: Benzema novim het-trikom pokorio i „Stamford Bridž“ (VIDEO)

Novim het-trikom maestralnog Karima Benzeme, koji igra sezonu života, fudbaleri Real Madrida pobedili su Čelsi i napravili veliki korak ka plasmanu u polufinale Lige šampiona. Real je u prvoj utakmici četvrtfinala savladao Čelsi kao gost, rezultatom 3:1. U drugom meču Viljareal je iznenadio minhenski Bajern (1:0).

„Kraljevski klub“ ponovo slavi Benzemu koji je možda i ponajbolji igrač Evrope ove sezone.

Prvi gol Karima Benzeme

Francuz iz sedmice u sedmicu nosi svoj tim na leđima i obara rekorde, a isto je učinio i na „Stamford Bridžu“ i Real već može da razmišlja o plasmanu među četiri najbolja tima na „starom kontinentu“.

Počelo je prečkom koju je pogodio Vinisijus žunior, a onda je na scenu stupio francuski napadač koji je prva dva gola postigao u roku od tri minuta.

I ne zna se koji je bio lepši – da li prvi koji je glavom postigao kao da je šutnuo nogom sa 15 metara ili drugi, koji je postigao glavom kao da je loptu spustio rukom uz stativu.

Kod prvog je asistent bio Vinisijus, a kod drugog Luka Modrić, a zajedničko kod oba jeste da golman Eduar Mendi nije imao šanse.

Drugi gol Karima Benzeme

Ipak, za neizvesnost se pobrinuo Kai Haverc, koji je u finišu poluvremena, takođe udarcem glavom, smanjio na 2:1.

I kada su se „plavci“ ponadali da bi mogli da u nastavku pojure izjednačenje, sačekao ih je šok već u prvom napadu u drugom poluvremenu.

Nakon jedne ispucane lopte, veliku grešku napravio je spomenuti Mendi. Čuvar mreže slabo dodao do Antonija Ridigera, Nemac nije stigao najbolje da reaguje, što još jednom koristi Benzema i postiže het-trik na drugoj uzastopnoj utakmici u najjačem evropskom takmičenju.

Momak iz Liona, koji ima 34 godine, tako je na poslednja dva evropska susreta šest puta tresao protivničke mreže jer je sam izbacio i Pari Sen Žermen u osmini finala.

Haverc golom vratio nadu Čelsiju

Postao je tek četvrti igrač u istoriji koji je premašio broj od 80 pogodaka u Ligi šampiona, a ove sezone je 36 puta bio strelac na isto toliko nastupa.

U nastavku su izabranici Tomasa Tuhela ipak mogli da smanje zaostatak. Napadali su u drugom delu, najbliži izjednačenju bili su posle šanse rezerviste Romelua Lukakua, ali je Belgijanac bio neprecizan.

Real je uspeo da se odbrani, Čelsi ima veliki zaostatak i već nakon četvrtfinala bismo mogli da ostanemo bez aktuelnog šampiona Evrope.

Revanš je na programu sledećeg utorka, 12. aprila na stadionu „Santjago Bernabeu“.