EVROLIGA: Španski gigant prejak za umorni Partizan!

Izgubili su košarkaši Partizana od Barselone pred 20.041 gledalaca u beogradskoj Štark areni rezultatom 80:89 (21:25, 24:19, 13:22, 22:23). Posle ovog poraza u 31. kolu Evrolige Partizan u tom takmičenju ima skor od 17 pobeda i 14 poraza i nalazi se na sedmoj poziciji na tabeli. Do kraja prvog dela Evrolige crno beli će igrati protiv Rela Madrida, Monaka i Panatinaikosa, piše dnevni sportski list Sport.

Povela je Barselona sa 0:5, pa sa 2:8, ali se Madar dva puta bacio na pod, osvojio loptu i time omogućio da „crno beli” dobiju energiju koja ih je ponela, pa je posle koša Pantera na semaforu pisalo 10:11 u četvrtoj minuti utakmice. Onda se igralo koš za koš do poslednjeg minuta, kada su košarkaši Barselone postigli četiri koša, a Partizan samo jedan (Smajlagić promašio bacanje). Španski košarkaši bili su veoma precizni u ovoj četvrtini, što je i rezultiralo njihovim vođstvom od četiri koša, pa je rezultat na kraju ove četvrtine bio 21:25 za goste.

Košem Eksuma u drugoj minuti druge četvrtine poveo je Partizan prvi put na utakmici (29:27). Trener giganta iz Španije Šaraunas Jasikevičijus bio je prinuđen da traži minut odmora već posle tri minute igre u ovoj deonici, ali mu ni to nije pomoglo. „Parni valjak” je zaigrao odlično u napadu i sa dobrom odbranom je posle pet minuta druge četvrtine vodio sa osam poena razlike (40:32). Onda je došao pad u igri „crno belih”, pa je posle trojke Nikolas Laprovitola i pri rezultatu 42:39 trener Partizana Željko Obradović morao da reaguje tajm-autom. Nažalost, „crno beli” nisu uspeli ponovo da povedu većom razlikom, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 45:44.

Nažalost, loše su treću četvrtinu započeli domaći košarkaši koji su neuspešno okončali prva tri napada, a nisu odbranili nijedan, pa je Obradović bio prinuđen da traži tajm-aut posle samo dva minuta igre pri rezultatu 45:51. Kako su počeli lošom igrom, tako su i nastavili Partizanovi igrači. Odličnim preuzimanjem u odbrani košarkaši Barselone remetili su zamisli igrača „crno belih” u napadu, pa je četiri minute do kraja treće četvrtine španski klub vodio sa 12 koševa razlike (49:61). Do kraja četvrtine domaći košarkaši su uspeli boljom odbranom da smanje rezultat na osam razlike, pa je na semaforu pisalo: 58:66.

Kao da je prošao umor iz treće četvrtine košarkaše Partizana koji su odlično počeli poslednju deonicu meča. Pažljivo su igrali u odbrani, preciznije u napadu, pa je posle dve minute igre rezultat bio samo tri poena za goste (63:66).

Međutim, raspoloženi Nikola Mirotić održavao je stalno vođstvo Barselone i pokazao koliko je dobar igrač. Na žalost umor se vratio među košarkaše Partizana pa je Barselono polako povećavala prednost. Na dve minute do kraja Tomaš Satoranski postigao je trojku (71:81) i tada su nade „crno belih” počele da blede jer je Barselona imala vrlo raspoložene igrače u napadu, a u odbrani su umeli da sačuvaju svoj koš. Konačan rezultat utakmice bio je 80:89.