ABA liga: Zvezda vođena Dobrićem rutinski savladala Megu (87:78)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Mege 87:78 u dvorani „Ranko Žeravica“ u utakmici 24. kola Aba lige.

Dobrić vodio Zvezdu do pobede nad Megom

Košarkaši Duška Ivanovića trijumfom nad ekipom Mege upisali su petu pobedu u nizu.

Zvezda je dobro otvorila meč, prvu četvrtinu su zahvaljujući dobrim akcijama završili sa 11 pogodaka iz igre bez promašaja. To im je bilo dovoljno da crveno-beli posle prve deonice imaju šest poena prednosti.

Početkom druge četvrtine domaćin je uspeo da priđe na svega dva poena zaostatka da bi ekipa Duška Ivanovića od tog trenutka stegla odbranu, terala rivala da gubi lopote i stigla do petnaest poena prednosti na poluvremenu.

U trećoj četvrtini, Zvezda je uspešno održavala stečenu prednost, da bi početkom poslednjeg kvartala došla do najveće prednosti, plus 21.

Nakon tajmauta, Mega je polako „topila“ prednost zvezde i na samo nekoliko minuta pre kraja došla na svega šest poena zaostatka, ali je Ognjen već u narednom napadu pogodio trojku i odbio nalet rivala.

U ekipi sa Malog Kalemegdana Ognjen Dobrić je ubacio 23 poena, Martin je odigrao najbolji meč u Aba ligi i postigao 16 poena, Kampaco je postigao 15, a Petrušev 12 poena.

U poraženom timu Mege, Đurišić je bio najefikasniji sa 16, dok su Rudan i Kazalon dodali po 15, odnosno 14 poena.

Zvezda je druga na tabeli sa bodom manje od Partizana, dok se Mega nalazi na šestoj poziciji.