VEČITI DERBI: Partizan – Crvena zvezda 1:1 (VIDEO)

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde podelili su bodove u 168. večitom derbiju u Humskoj – 1:1 (0:1). U zanimljivom duelu, pred oko 19.000 gledalaca, crveno-beli su poveli lepim golom Bukarija u 26, ali je bod crno-belima doneo Bibras Natho iz penala u 56. minutu.
Tako je nastavljena tradicija po kojoj crveno-beli na Partizanovom stadionu ne znaju za pobedu već šest i po godina. Ruku na srce, ni Partizan nije pobedio u poslednjih sada već sedam derbija, ali su gosti verovatno zadovoljniji jer drže sedam bodova prednosti.
Zvezda je bolje otvorila duel i dominirala od prvog minuta. Partizan nije uspevao da pređe pola terena i gol je visio u vazduhu, ali je crveno-belima nedostajao završni pas kako bi stvorili priliku.
Posle prvih 20 minuta crno-beli su uspeli da se oslobode pritiska. Ipak, u 27. minutu je Bukari postigao jedan od najlepših pogodaka u derbijima. Korner je izveo Kanga, kapiten Partizana Urošević je izbio loptu, a ona pala na levu nogu Bukarija za 0:1.
Partizan se probudio posle gola i do završnice prvog poluvremena bio bolji rival. U 38. minutu je veliku šansu propustio Menig jer je promašio ceo fudbal, a u 42. minutu je Borjan spasao crveno-bele time što je refleksno odbranio udarac glavom Markovića sa svega nekoliko metara.
Partizan je u nastavku brzo krenuo da napada i u 51. minutu u meč se umešao VAR. Sudija Mitić prvobitno ništa nije dosudio, ali posle par minuta pauze iz VAR sobe dobio je poziv, a onda je posle pregledavanja snimka promenio odluku i dosudio prekršaj Kataija nad Živkovićem.
Loptu je na belu tačku stavio Natho i preciznim udarcem izjednačio.
Crno-beli su napali još jače posle izjednačenja, a crveno-beli su bili u manjem nokdaunu. Generalno, Zvezda je odigrala slabo drugo poluvreme kao u meču sa Makabijem. Srećom po nju, Partizan je napadao jalovo, nije stvarao ozbiljnije šanse.
Do kraja meča smenjivali su se napadi i na jednoj i na drugoj strani, a najbolju šansu je imao Rikardo u 72. minutu kada je promašio gol u izglednoj situaciji.
PARTIZAN – C. ZVEZDA 1:1