Crna Gora – Srbija 0:2, dvostruki strelac Vlahović

Vlahović u poslednjim sekundama postiže drugi gol za Srbiju za konačanih 2:0 za Srbiju. Još tri boda smo uknjižili.

91. igra se sudijska nadoknada pet minuta, Srbija čuva gol prednosti.

U 85. minutu iz igre izlazi Mitrović a ulazi Račić.

U 79- minuta Vlahović na dodavanje Maksimovića, oštro po zemlji postiže gol. Crnogorci su se bunili zbog navodnog prekršaja ali francuski sudija nije uvažio.

Umesto Filipa Đuričića i Ivana Ilića na terenu su Dušan Vlahović i Andrija Živković.

68.minut – dupli pas Vlahovića i Mitrovića, ali sjajno reaguje Savić i sprečava gol šansu.

56.minut – nova ozbiljna šansa za Crnu Goru, Jovetić je povukao kontru, bila je situacija 2 na 1 sa Krstovićem, ali je Stevan odlučio sam završi akciju, uputio je dobar šut po zemlji, ali brani Milinković-Savić.

52.minut – sada je šutirao Marušić, ali ni on ne uspeva da pogodi okvir gola…

50.minut – pokušaj Vlahović glavom, ali kontroliše situaciju Mijatović, kome je ovo jubilarni 30. nastup za reprezentaciju.

48.minut – lep početak “sokola”, Hakšabanović je dugo vukao loptu, ušao u sredinu i dodao loptu Jovetiću, čiji je udarac iz dobre pozicije izblokiran.

Prvo poluvreme je proteklo bez golova i bez mnogo šansi pod Goricom.

Po jedna dobra prilika na obe strane. Jovetić je probao atraktivno sredinom poluvremena, na drugoj strani zapretio je Mitrović.

45+2. minut – loš šut Ilića, tek drugi pokušaj gostiju na meču.

41.minut – Crnogorac Tomašević se povredio i ne može da nastavi, menja ga Šipčić.

29.minut – prva ozbiljna prilika za Srbiju. Mitrović je primio loptu na 13, 14 metara, zagradio se i onda uputio snažan šut ali nije bio precizan.

26.minut – oštar start Krstovića na Đuričiću, žuti karton dobija mladi špic “sokola”.

25.minut – centaršut Pavlovića, lopta je pala na gornji deo prečke i završila u gol-autu uz kontrolu situaciije golmana Mijatovića.

20.minut – velika šansa za Crnu Goru. Umalo da nesigurnost Vanje Milinkovića Savića kazni Jovetić koji se odlučio na lob udarac, ali se golman Srbije intervencijom iskupio za grešku.

16.minut – meč obiluje faulovima, malo tečne igre, na povredu se žali Grujić.

11.minut – nakon nabačene lopte Hakšabanovića, probao je Vujačić glavom ali štoper nije bio precizan.

10.minut – obećavajuća akcija domaćina završena je udarcem Vujačića iz velike udaljenosti. Samo korner za “sokole”.

6.minut – u bolovima je Vešović nakon duela sa Grujićem. Vezista Srbije nenamerno je nagazio crnogorskog defanzivca.

2.minut – prvi uzdasi na tribinama. Pao je Vešović u kaznenom prostoru Srbije, ali Turpan pokazuje da je član Karabaga napravio faul nad Mladenovićem.

Srbija 20. juna protiv Bugarske

U drugom meču grupe Mađarska je savladala Bugarsku 3:0. Srbija vodi na tabeli sa šest bodova, Mađarska i Crna Gora imaju po tri, dok su Litvanija i Bugarska bez bodova. Kvalifikacije se nastavljaju u junu, a Srbija 20. juna gostuje Bugarskoj.