ABA LIGA: Zvezda u finišu u „Morači“ overila prvo mesto na tabeli!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na gostovanju u Podgorici ekipu Budućnosti sa 80:76 u odloženom meču 15. kola ABA lige.

Srpski tim slavio je u jednom veoma tradicionalno uzbudljivom i neizvesnom meču protiv Budućnosti.

Zvezda je odlično ušla u meč i iako je Budućnost pogađala trojke na početku meča, crveno-beli su nešto lakšim poenima u reketu došli do blage prednosti.

Nakon prvih 10 minuta košarke bilo je sedam poena razlike u korist izabranika Dejana Radonjića.

I dok je prva četvrtina bila poenterski skromnija, u drugoj deonici obe ekipe su se raspucale, rezultat je bio 27:24 u tom delu meča, pa je Zvezda na poluvreme otišla sa dvocifrenom razlikom.

Budućnost je imala spreman odgovor u trećoj četvrtini, u kojoj je uspela potpuno da izbriše deficit, a potom i sama preuzme prednost.

Nakon rezultatske klackalice, u poslednju četvrtinu se ušlo sa nerešenim rezultatom.

Veoma uzbudljivo i neizvesno je bilo u poslednjoj četvrtini, pošto je Zvezda uspela da stekne ponovo osetniju razliku, ali i Budućnost da se potpuno vrati i izjednači na tri minuta do kraja meča.

Pet vezanih poena Zvezde, preko Markovića i Voltersa, ponovo su stavili srpsku ekipu u pol poziciju pred sam finiš.

Sigurni su bili crveno-beli sa linije za slobodna bacanja i tako odbili nalet rivala i potencijalni povratak u meč.

Kalinić je predvodio strelce Zvezde sa 18 poena, 14 je postigao Volters, a Mitrović je meč završio sa 12 pogodaka.

U redovima Budućnosti istakli su se Sili sa 18 i Jagodić Kuridža sa 11 poena.

Zvezda stiže do 22. pobede u 24 utakmice i tako obezbeđuje prvo mesto na tabeli bez obzira na ishod poslednje dve utakmice regionalnog šampionata.

Budućnost beleži sedmi poraz i treća je ekipa na tabeli ABA lige.

U ostalim mečevima Cedevita Olimpija je savladala Borac sa 83:80, dok je Mornar bio bolji od Krke sa 74:65.